Zväzový turnaj Topoľčany

27.02.2012 08:28

Tak máme za sebou další úspešný turnaj. Tento raz sme nikam necestovali, hostili sme tímy z Partizánskeho, Piešťan a Trenčína a presne v tomto poradí sme sa s nimi stretli v bojoch o turnajové body. V otváracom zápase turnaja sme porazili Partizánčanov výsledkom 14 : 4. Aj ked začiatok zápasu nebol celkom jednoznačne v náš prospech, prvá polovica skončila 5:3, nepoľavili sme a odmenou za našu snahu bola gólová nádielka v súperovej bráne a samozrejme víťazstvo v zápase. V stretnutí s Piešťanmi museli naši chlapci tiež poriadne zabojovať aby sa mohli tešiť z výhry. Po prvej časti hry sme mali len mierny náskok 4:3 a aj ked súper v druhej časti otočil na 4:5, nevzdali sme sa a vedenie v zápase sme si vzali späť. Do konca stretnutia sme strelili ešte 5 gólov a náš súper len jeden, to znamenalo výhru pre nás v pomere 9:6. Na záverečný zápas turnaja sme  nastúpili proti Trenčanom. Išlo o veľa, bojovalo sa o prvé miesto. Na predchádzajúcich dvoch turnajoch nám práve chlapci z Trenčína zobrali prvenstvo, tentoraz sme to však chceli zmeniť.  A darilo sa nám, od začiatku sme sa zahryzli do protivníka a svojou aktivitou sme dokázali v úvodnej časti stretnutia dvakrát skórovať a viedli sme 2:1. Do prestávky síce súper vyrovnal na 2:2, ale my sme bojovali dalej aj v druhej polovici zápasu a zasa sme šli do vedenia. Vyhrávali sme 4:3. Lenže potom sme inkasovali štyri rýchle góly v priebehu dvoch minút a bolo zle. Našim hráčom sa už nepodarilo streliť gól, Trenčania ešte do konca zápasu upravili skóre na 4:10 vo svoj prospech a sen o našom víťazstve na tomto turnaji sa definitívne rozplynul. Chlapcov však treba pochváliť za predvedenú hru, pretože určite predviedli najlepší výkon zo všetkých doterajších stretnutí proti Trenčínu.

zostava HC Topoľčany: brankári - Jakub Rybár, Frederik Štuchal

hráči - Matej Hudok, Lukáš Kováč, Martin Petrina, Jakub Gaťár, Timotej Holub, Matúš Petruš, Nina Kučerková, Patrik Martiška, David Šnajder, Šimon Stanko, Michal Gerhát, Tobias Morosko, Roman Bosák, Samuel Capay, Adam Kučerka, Kristián Pastva